Новини

Новини

Bulgaria Off-Road Team в Европейския Баха Шампионат !

25.3.2016 г. 17:15:41
Завърши участието на двата български екипажа от „4х4 адвенчър” в първия кръг на Европейския Шампионат в Унгария.
След три дни и 400 км. в компанията на силна конкуренция от Полша, Италия, Унгария, Португалия и Чехия, българите успяха да се качат на подиума.
Екипажа на Николай Гочев/ Тодор Христов до последно се бореше за първото място, през двата дни бяха стабилно на втората позиция, но прегряване на съединителя в третия ден ги забави и в крайното класиране останаха трети. Другият български екипаж – Гергов / Колев загуби време по технически проблеми в първия етап и въпреки добрата езда в останалите дни не успя да стопи разликата и остана на четвърта позиция. Първото място зае полския пилот Вишневски, а втори е италианския представител Стефано Кавачути.
Предстоят кръгове в Италия, Португалия и отново Унгария, като последния кръг на шампионата е през септември в Самоков.

България офроуд Тийм отново на старта в Рали Дакар 2021
Орлин Алексиев и Тодор Христов започнаха подготовката за Rally Dakar 2021 в Саудитска Арабия.
"Bulgaria Off-Road Team" ще участва в оригиналния Дакар !
Един от организаторите на състезанието - Рене Метдж, представи африканската авантюра в България Няколко български автомобила, мотоциклети и АТВ ще участват в Africa Eco Race, стана ясно днес по време на пресконференция на "Bulgaria Off road team". Мениджърът на отбора Тодор Христов е ексклузивен представител на състезанието за България, Гърция, Румъния, Македония, Албания и Сърбия. Водещ пилот и навигатор на тима са Орлин Алексиев и Пламен Николов, които участваха два пъти в "Дакар".
Мтел отново подкрепя “Bulgaria Off-road Team” на “Дакар 2014”
За четвърта година Мтел ще подкрепи състезателите от “Bulgaria Off-road Team” за участието им на “Дакар” 2014. Орлин Алексиев и Пламен Николов, заедно с мениджъра на отбора Тодор Христов, ще се борят отново за титла на най-престижното офроуд състезание.
Българския отбор успешно на малкия подиум !
След успешно преминаване на техническия и административен преглед, българските участници Тодор Христов, Орлин Алексиев и Пламен Николов застанаха на малкия подиум преди да оставят машините си в закрития парк.
"Българи на Рали Дакар" по TV7 от 2 януари
На 2 януари TV7 стартира излъчването на "Българи на Рали Дакар". Предаването, което ще проследи първото участие на български състезател в най-тежкия и оспорван клас на състезанието, ще се излъчва всеки ден след късната емисия Новини на TV7.
Екипа на „Bulgaria Off-Road Team” успешно премина технически и административен преглед във Франция и техниката вече пътува за Южна Америка.
Известен е стартовия списък, като Орлин Алексиев е с номер 446 при автомобилите в конкуренция с още 160 автомобила, а Тодор Христов е с номер 270 с още 40 конкурента в класа си. Надпреварата стартира на 5 януари в Лима (Перу) и след повече от 8000 км. през Атакама и Андите ще финишира в столицата на Чили Сантяго след 14 състезателни дни.
Трето място за Тодор Христов в „Рали Мароко”
Най-тежката рали надпревара в Африка донесе успех за българския участник при АТВ-та Тодор Христов.
Успешен старт за Христов в „Рали Мароко 2012”
След първият етап от 270 км. около град Ерфоуд Христов е на 4-та позиция от 12 стартирали АТВ-та и 52 в генералното класиране с мотоциклетите от 80 стартирали.
България вече ще има участник с автомобил на рали „Дакар 2013” !
След първото българско участие с АТВ през 2011-а в световната надпревара Дакар, настъпи момента България да изпрати и свой участник с автомобил – най-оспорвания и тежък клас на състезанието.