Бележки:

Captcha
Въведете кода от картинката

Подготовката за „Дакар 2012” на Христов и Тодорова започна с победа

Българката Зорница Тодорова с КТМ спечели в клас „АТV-Ендуро Къп” престижното рали „Тунис”, валидно за световната купа . Втори се класира съотборника й Тодор Христов с когото Тодорова ще се състезава и в престижната надпревара Дакар 2012. Двамата доминираха в класа си след третия етап на надпреварата и запазиха първите две места пред основния им конкурент Паскал Делеск. И за двамата това е първо участие на Африканския континент и състезание в тежките дюни на Сахара. В генералното класиране заедно с мотоциклетистите те са на осмо и девето място. Победител при мотоциклетистите е португалецът Хелдер Родригес, който изпревари двамата си полски конкуренти Пржигонски и Чахор. При автомобилистите Леонид Новицки с БМВ не позволи на Жан Луи Шлесер да стопи комфортния му аванс от 13 мин., а местата на стълбичката допълни другият фирмен пилот на Х-райд Нани Рома с БМВ.